Drive Care Servis Anlaşmaları

ABB Alçak gerilim sürücülerinin kesintisiz çalışmasını sağlamak için

ABB drive care servis anlaşması, ABB AG AC sürücü kullanıcısına, sürücüyü tüm kullanım ömrü boyunca tam ve etkin olarak kullanma güvencesi sağlar.

Kullanıcı drive care anlaşmasına dahil edilecek servisleri mevcut servis seçenekleri arasından seçebilir. Örneğin ?Teknik Destek? hizmet seçeneğinde, ABB sürücü ile ilgili her türlü bilgi ihtiyacında yetkili ABB personeline 24 saat telefon ya da e-mail aracılığıyla ulaşılabilme imkanı vardır. Bir başka servis hizmeti de sipariş, teslimat ve işçilik hizmetlerini kapsayan ?Önleyici Bakım? hizmetidir. Son olarak, Önleyici bakım hizmetlerini ve her türlü tamir ya da sürücü değişimini içeren ?Komple Bakım? servis paketi bulunmaktadır. Her servis paketi bir önceki paket içinde bulunan servis içeriklerini de kapsamaktadır. Bunlara ek olarak, müşterinin lokasyonuna ve ihtiyacına göre, mutabık kalınan zaman içinde ABB mühendisinin sahada olmasını sağlayacak ?Yanıt Süresi? hizmeti de opsiyon olarak kullanıcıya sunulmaktadır. Bu hizmetin ayrı bir servis olarak sağlanması da mümkündür.

drive care anlaşmaları hangi müşteriler için uygundur?

drive care bakım anlaşmaları büyük ya da küçük bütün işletmeler için uygundur. Amaç, sürücülerin tüm kullanım ömrü boyunca bakımlarını yaparak maksimum verimlilikle çalışmasını sağlamak ve arıza sonucunda meydana gelen planlanmamış duruşların sebep olduğu üretim kayıplarını minimuma indirmektir.

Anlaşmanın avantajları nelerdir?

drive care bakım anlaşmaları ile kullanıcıya, anlaşma süresi boyunca sürücünün operasyonda olmasını sağlayacak desteği alması konusunda garanti verilmiş olur.

Ayrıca drive care bakım anlaşmaları, kullanıcı için sürücülerine profesyonel ABB personeli tarafından bakım yapılması imkanı vermektedir. Bununla birlikte bakım ve tamir masraflarının kontrol altına alınması ve kullanıcı açısından, ürün
verimliliğinin ve kullanım ömrünün arttırılması bakım anlaşmalarının diğer avantajlarındandır. ABB drive Care anlaşması operasyonel ve finansal riskleri azaltır.

 

Anlaşmanın geçerlilik süresi nedir?

Bakım anlaşmalarının süresi en az bir yıllık olup, ödemeler aylık, çeyrek yıllık ya da yıllık olarak planlanabilir. Anlaşma, süresi sona erdiğinde otomatik olarak uzatılabilir ve yeni sürücülerin anlaşmaya ilave edilmesi kolaylıkla sağlanabilir.

Anlaşma bedeli nasıl belirlenir?

Anlaşmanın bedeli seçilen anlaşmanın türüne, anlaşma kapsamındaki sürücülerin sayısı ve büyüklüğüne bağlıdır. Bu konuda lokal ABB ofisinden ayrıntılı bilgi alınabilir.

Anlaşma nasıl yapılabilir?

drive care anlaşmaları lokal ABB ofisi ile yapılır. Bunun için diğer sayfada bulunan tablodan ihtiyaç duyulan servis tipini seçip fiyatlandırma için ABB ile temasa geçiniz. Anlaşma bütçesinin hazırlanabilmesi için sürücü tipleri, adetleri ve seri numaralarının ABB?ye tam olarak bildirilmesi gerekmektedir.

Teknik destek


Nedir?

- ABB, telefon veya e-mail yolu ile 24  saat teknik destek hizmeti verir. Sağlananlar

- 7/24 ABB servis mühendislerine erişim

- Güncel teknik bilgilere ulaşım

- Global ABB servis ağına ulaşım

Faydaları

- Her telefon ve e-mail çağrısı ilgili uzman kişilere yönlendirilerek:

- Problem çözümlenmesi hızlandırılır.

- Acil durumlara öncelik verilir.

Sonuç

- Duruş zamanı azaltılır.

 

Önleyici bakımNedir?

- ABB, özel bakım takvimlerine göre sürücülerin önleyici bakımlarını yapar. Sağlananlar

- Önleyici bakım işlemleri planlı duruşlar sırasında yetkili ABB mühendisleri arafından gerçekleştirilir.

- Planlanmış bakımlar şunları kapsar:

 - Düzenli denetimler:

   - Sürücü ve sürücü çalışma ortamı incelenmesi, hata tarihçesi değerlendirmesi, parametre yedeklenmesi, filtrelerin  temizlenmesi

 - Kitlerin siparişi, teslimat ve değişimlerin yapılması

- PM kitleri orjinal, fabrika onaylı yedek parçaları içerir.

- Sürücülerin fonksiyon testleri yapılır.

- işçilik, malzeme, seyahat ve konaklama masrafları ayrıca ücretlendirilmez.

Faydaları

- Sürücülerde yaşlanan parçalardan meydana gelebilecek arızalar azaltılarak planlanmamış duruş zamanları ve üretim kayıpları minimize edilir.

Sonuç

- Güvenilirlik artar.

- Sürücülerin kullanım ömrü uzar.

- Masrafların kontrolü sağlanır.

Komple bakım


Nedir?

- ABB, sürücüde arıza olması durumunda sürücüyü yeniden operasyona sokmak için tamir ya da değiştirme yapar.  Komple bakım anlaşması sürücü ile ilgili bütün riskleri kapsamaktadır.

Sağlananlar

 Komple bakım anlaşmaları ile Önleyici bakım anlaşmalarından doğan kazanımların yanında;

- Arızalı cihazların tamiri anlaşma kapsamında yapılır.

- Ürün tamir edilemez ise değiştirilir.

- Tamir ve değişimle ilgili işçilik, malzeme, seyahat ve konaklama masrafları ayrıca ücretlendirilmez.

Faydaları

- Sürücüyle ilgili her türlü sorunda çözüm için ABB?ye ulaşılması yeterlidir.

Sonuç

- Sürücü arızalarından kaynaklanan masraflar azaltılır.

- Sürücülerin operasyonel etkinliği artar.

- Arıza durumunda ayrı ayrı yedek parça ve servis mühendisi talep edilmesine  gerek kalmaz.
Opsiyon: Belirli süre içerisinde sahada olma garantisi

Nedir?

drive care servis anlaşmasının, iki tarafın mutabık kalacağı bir zaman içinde ABB mühendisinin sahada olmasını sağlayacak bir opsiyonudur. Bu hizmetin ayrı bir servis olarak sağlanması da mümkündür.

Sağlananlar

Müşterinin yerleşim yerine ve ihtiyacına göre belirlenecek bir süre içinde ABB servis mühendisinin sahada olması garanti edilir.